Bronz.png
Drobečková navigace

Úvod > ZUŠ > Vyučující

 

Eliška Mrázová - aktuálně na mateřské dovolené

 

ek.jpgVyučující oborů zpěv, hudba pro nejmenší  a přípravný ročník hudební nauky.

Narodila se v roce 1988 a zpěvu se věnuje od předškolního věku, kdy začala navštěvovat základní uměleckou školu, kde docházela na hodiny zpěvu, flétny a klavíru. Od 12 let působila v jihočeském sboru Jitřenka jako sólistka a společně s ním procestovala část Evropy. V roce 2004 byla přijata na Konzervatoř v Českých Budějovicích do třídy Mgr. Štěpánky Hraničkové, v oboru sólový zpěv, kde v roce 2010 ukončila studium s červeným diplomem. Roku 2008 účinkovala na otáčivém hledišti v Českém Krumlově v opeře Síla osudu jako sboristka. Ještě téhož roku byla přijata na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linzi, kde úspěšně ukončila studium v roce 2013 s titulem Bachelor of Arts, v oboru umělecký zpěv, pod vedením diplomované umělkyně Kateřiny Beranové. V roce 2009 působila ve sboru v Schauspieloper Fouche v Linzi, dále v opeře Orpheus ed Euridice ve městě Bad Hall. Na začátku roku 2011 stála na scéně poprvé jako sólistka v roli Sandmanna z opery Hänsel und Gretel. Mimo jiné absolvovala masterclass u americké sopranistky Barbary Bonney a odbornice na režii Beverly Blankenship. Následně vyučovala zpěv na ZUŠ Ledenice a ZUŠ v Trhových Svinech. Spolupracovala s dětským pěveckým sborem, kde sólově interpretovala skladby různorodých žánrů a vedla sbory. Dále vystupovala s Jihočeskou komorní filharmonií a věnuje se koncertní činnosti s Triem Ridente a kapelou Nightwings. Zajímá se o terapie hudbou a novodobé pedagogické metodiky pro práci s dětmi.

 

Ema Gruberová - zastupující vedení ZUŠ

M 1.jpg

Naše dlouholetá vyučující oborů zobcová flétna, lesní roh, trubka, komorní hra, hudební nauka a flautoškolka.

Vystudovala Konzervatoř v Plzni.

Školení: Studium pedagogiky na NIDV České Budějovice

A její zkušenosti s dětmi trvají již 30 let. Vzdělává se v moderních technikách hry na flétnu, elektronickém zpracování hudby a hudební teorie.

 

 Jitka Nestřebová

Nestřebová foto.jpg

Naše usměvavá korepetitorka se ZUŠ Ledenice spolupracuje od roku 2019.

Narodila se v červenci 1995 ve Strakonicích. V sedmi letech začala chodit na hodiny klavíru do ZUŠ Strakonice. Zúčastnila se několika soutěží jak ve hře na klavír, tak v oboru komorní hra. Ve hře na klavír pokračovala na Konzervatoři v Českých Budějovicích. V průběhu studia, doprovázela dětský pěvecký sbor Jitřenka a navštívila s ním mnohá evropská města a soutěže. Od roku 2014 působila jako učitelka a korepetitorka na ZUŠ Strakonice, kde také doprovázela dětský pěvecký sbor Fere Angeli. Absolvovala několik vzdělávacích klavírních seminářů pod vedením např. Ivo Kahánka, Jitky Čechové, Aleny Vlasákové a jiných. Také navštívila klavírní kurzy v Brně a Jihočeské klavírní kurzy v Blatné. Po absolutoriu na konzervatoři začala studovat na Pedagogické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích, kde nyní dokončuje bakalářský titul. V roce 2018 začala korepetovat na ZUŠ ve Velešíně, od září 2019 zde bude učit i hru na klavír. Spolupracuje s kapelou Melodikum, kde nasbírala zkušenosti v hraní na klávesy a moderní hudbě.

 Josef Menšík

menšík foto.jpg

Se ZUŠ Ledenice spolupracuje od roku 2019.

Vždy usměvavý a trpělivý pan učitel hry na kytaru a smyčcových nástrojů, Josef Menšík, svou hudební kariéru započal v šesti letech v ZUŠ v Kaplici (housle, klavír), účastnil se Kocianovy houslové soutěže (1993, 1994) a soutěží MŠMT. V roce 1997 začal studovat violu na českobudějovické konzervatoři u Larisy Kolcové.  V současné době studuje na téže konzervatoři obor kytara u Emanuela Kümmela.

Od roku 2000 vyučuje v ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny kytaru, housle a hudební nauku. Se žáky navštěvuje soutěže, přehlídky a festivaly různých hudebních žánrů -  soutěže MŠMT ve hře na kytaru, Zlivská kytara, folkové soutěže Dětská porta, Folkytonk, Melodie, festival Muzika v Hrádku u Rokycan, festival na Konopišti, Přílepské békal aj.

Je zakládajícím členem skupiny Exfanta (*1997), která interpretuje renesanční písně, spirituály a folk na různých historických akcích, hradech, folkových festivalech a soutěžích. Od roku 2004 je členem Pěveckého spolku Kaplice, kde od roku 2012 působí jako sbormistr. Sbor absolvoval různé zahraniční soutěže a přehlídky (Itálie, Slovensko, Polsko).

Arnošt Doskočil

Doskočil foto.jpg

Náš vyučující hry na klarinet, saxofon a zobcovou flétnu, Arnošt Doskočil, vždy pozitivně naladěn a ochoten se s vámi zasmát. V ZUŠ Ledenice vyučuje od roku 2019.

 V roce 2008 absolvoval v oboru hra na klarinet na konzervatoři Jana Deyla ve třídě Jana Budína. V roce 2019 absolvoval v oboru hra na saxofon na konzervatoři v Českých Budějovicích ve třídě Kateřiny Pavlíkové. Během studia saxofonu se zúčastnil několika soutěží. Nejvýraznějším úspěchem je 2. místo ve III. kategorii na interpretační soutěži Pardubické dechy v roce 2017 a 2. místo ve III. kategorii na soutěži konzervatoří v Teplicích. V letech 2014-2016 účinkoval jako klarinetista ve FS Písečan, na klarinet rovněž pravidelně hostoval skupině Traband a na saxofon hraje v kapelách Kabaret Kajbar a The TapTap.

 

 

Miroslav Šonka

šonka.jpg

Náš klidný a trpělivý vyučující oborů Kolektivní interpretace a Elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba (EZHZT). Na ZUŠ Ledenice působí od roku 2019.

Miroslav Šonka se narodil v září roku 1989. Hudbě se věnoval od raného mládí, kdy se skrze ZUŠ i jako samouk začal učit hrát na flétnu, foukací harmoniku, akustickou i basovou kytaru, na bicí soupravu, ale věnoval se taktéž i zpěvu. Od svých 13 ti let pracoval i s vlastní hudební kompozicí a prací s hudebním softwarem. Později byl přijat na konzervatoř v Českých Budějovicích ke hře na bicí nástroje a později přestoupil na brněnskou Konzervatoř. Zároveň se touto dobou učil hrát i na klavír a na basovou kytaru. V této době se již začal i aktivně podílet v kapelách na hudební tvorbě, dramaturgii koncertních vystoupení, nahrávání ve studiích a také začal realizovat svou vlastní hudební produkci.

V hudebním vzdělávání pak pokračoval ve hře na bicí nástroje na Janáčkově Akademii Múzických Umění v Brně, kde ukončil studium bakalářským titulem v roce 2014. Zároveň zde dostal možnost studovat obory studiová praxe a zvukařská činnost. Po ukončení studia pokračoval v hudebně produkční činnosti a postupně realizoval své vlastní nahrávací a hudebně produkční studio Dream Tracer. Momentálně se věnuje svým vlastním hudebním projektům, rearanžuje, tvoří soundtracky, zvučí živá vystoupení a vyučuje hudební a studiovou práci. Do této doby má za sebou více než 100 hudebních skladeb, které realizoval sám, nebo se na nich kreativně podílel jako hudebník a producent. 

 Martina Stecherová

Stecherová foto.jpgNaše vyučující zpěvu, klavíru a sboru je usměvavá a nadšená umělkyně, se kterou je radost pracovat. Se ZUŠ Ledenice spolupracuje od roku 2020.

Po ukončení českobudějovické Konzervatoře odešla studovat operní zpěv do Salzburgu na Hochschule Mozarteum a po roce se rozhodla pokračovat ve studiu v kolébce belcanta a to na milánské Conservatorio G.Verdiho, které úspěšně ukončila bakalářským diplomem.

 

Poté pokračovala ve studiu na Vysoké škole Conservatorium L.Marenzio v Brescie, kde svá studia zakončila diplomem magisterským.


Dále studovala altertivní hudební techniky :
- hlasovo-terapeutickou technikou PSYCHOFONIE, která se zaměřuje na psycho - hlasové odblokování pomocí hlasu, Orff-Schulwerk , radikální improvizaci u italského klavíristy - P. Battaglia, workshop zpěvu u Idy Kelarové.
Své pedagogické zkušenosti nabrala výukou na italských hudebních školách, kde učila zpěv operní, zpěv moderní, sbor, klavír, ukulele a 8 let učila v Montessori škole Viva Bambini v Č. Budějovicích hudební výchovu.
Martině záleží na tom, aby se u ní STUDENTI CÍTILI DOBŘE a aby je studium bavilo. Ke všem studentům přistupuje INDIVIDUÁLNĚ.

Kromě pedagogické práce aktivně vystupuje v Itálii, Německu, Čechách jako sólistka především staré hudby a to od gregoriánského chorálu po baroko, s orchestry a komorními ansábly.

Lenka Němcová

lenka5 (3).jpgNaše vyučující hry na housle a violu, MgA. Lenka Němcová, vystudovala magisterský obor ve hře na violu v Praze a následně také teorii a provozování staré hudby v oboru housle v Brně. Je aktivní hráčkou s Jihočeskou komorní filharmonií a její praxe v pedagogickém oboru je zaměřena na nejmenší děti. Vyučuje také na Konzervatoři J. Deyla a v mateřské škole Montessori Tábor, kde využívá Suzukiho metodu výuky pro nejmenší děti.

Absolvovala turné a koncerty s Jihočeskou filharmonií například v Číně, účastnila se soutěží Bohdana Warchala na Slovensku, ve Francii a Rakousku.

Neustále se vzdělává formou kurzů, kde můžeme zmínit například:

  • Vzdělávací seminář: Interpretace skladeb 20. století
  • Mistrovské hudební kurzy, Múzy a houslařská dílna J.B.Špidelna, Praha
  • Vzdělávací seminář: Interpretace skladeb romantismu
  • Vzdělávací seminář: Interpretace skladeb klasicismu
  • Mistrovské hudební kurzy, Múzy a houslařská dílna J.B.Špidelna, Praha
  • 5.ročník Mezinárodních letních hudebních kurzů, České Budějovice
  • Vzdělávací seminář: Metody Suzuki a Colourstrings ve výuce hry na housle, přednášející Mgr. Tuula Sivula-Vacek, České Budějovice
  • Vzdělávací seminář: Metodické postupy při výuce žáků předškolního a mladšího školního věku, přednášející Libuše a Jan Drhovi

 

Eva Mezerová

Mezerová FB_IMG_1634280981300.jpg

     Naše vyučující hry na klavír a korepetice se klavíru věnovala již od tří let jako samouk. Absolvovala Státní konzervatoře Plzeň a v roce 1991 byla přijata do Státní konzervatoře České Budějovice jako interní pedagog korepetice a komorní hry.

Za 30 let své praxe nastudovala a veřejně zahrála kolem 200 sonát, 100 koncertů a 200 dalších skladeb. Natočila několik CD v českobudějovickém rozhlase. Pravidelně se účastní domácích i mezinárodních soutěží se žáky smyčcového a dechového oddělení konzervatoře i ZUŠ. Je držitelkou 25 ocenění za klavírní spolupráci (Soutěžní přehlídky konzervatoří ČR, Soutěže ZUŠ, mezinárodní soutěže – Concertino Praga, Kocianova houslová soutěž, Mládí a Bohuslav Martinů, Soutěž Josefa Muziky aj.).

     Spolupracovala s barytonistou Státní opery Praha Oldřichem Křížem a českým zpěvákem Jiřím Suchým. V roce 1997 absolvovala čtyřměsíční turné Evropou. Korepetovala na letních kursech (J. Hališka, P. Šporcl, F. Malotín, P. Ries, J. Ries, K. Vacek aj.). Byla přizvána do rakouského Liezenu jako korepetitor Mezinárodní soutěže. Zde spolupracovala s 15 violoncellisty z celého světa.

     Věnuje se i pedagogické činnosti a vzhledem k tomu si v letech 2012 – 2017 doplnila vzdělání na PFJCU obor: Hra na nástroj se zaměřením na vzdělávání. Toto pětileté studium absolvovala se studijním průměrem 1,0 a obdržela Cenu rektora Jihočeské univerzity.

     26 let spolupracovala s violoncellistou MgA. Rudolfem Weissem, který byl zakladatelem Konzervatoře v Českých Budějovicích a v současné době hraje s přední českou saxofonistkou Kateřinou Pavlíkovou a jejími studenty v Konzervatoře ČB.

 Jaroslav Hodovanec

hodovanec.jpg

Náš sympatický učitel od roku 2021 v oborech akordeon, hra na klávesy, hra na klavír a hudební interpretace vystudoval Konzervatoř v Košicích a bratislavskou Vysokou školu múzických umění v oboru akordeon.

Aktivně se věnuje hře na kytaru a natáčí videa pro kanál Škola folklóru online.

Účinkoval v muzikálu Frida nebo Noemova archa a nabízí i výuku soukromých hodin pro dospělé a děti v Českých Budějovicích.

Věnuje se také mediálnímu a zvukovému zpracování hudby.

 

Lucie Kolářová

1692531592334.jpg

Naše zodpovědná a usměvavá paní učitelka se ZUŠ Ledenice spolupracuje od roku 2022 v oboru příčná flétna a hudbohraní.

            Narodila se v roce 1970 v Českých Budějovicích. Souběžně s nástupem do základní školy začala navštěvovat v Lidové škole umění hru na zobcovou flétnu, později flétnu příčnou. Po ukončeni ZŠ byla přijata ke studiu na Konzervatoři v Plzni obor příčná flétna a později i obor operní zpěv. Vyučovala na své domovské LŠU ve Volyni. Po absolutoriu nastoupila do Základní umělecké školy T. Brzkové v Plzni.

            Po přestěhování do Českých Budějovic vyučovala na ZUŠ B. Jeremiáše, v současné době působí na ZUŠ Borovany, kde vyučuje zobcovou, příčnou flétnu a sólový zpěv.

             Se svými žáky se zúčastňuje soutěží, kde se její žáci umísťují na předních místech (např.1.místo v ústředním kole soutěže ZUŠ, 1.,2.,3. místa v Novohradské flétně, 1.a 2.místa v krajských kolech v komorní hře i zpěvu atd.) Sama si také několikrát vyzkoušela roli porotce ve výše jmenovaných soutěžích.

            Pravidelně se zúčastňuje seminářů a akcí související s výukou vyučovaných oborů a hudbou vůbec, s novými poznatky a směry ve výuce. V rámci zvýšení kvalifikace vystudovala obor Pedagogika volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity a získala titul Bc.. 

            V době studia zpěvu na konzervatoři se stala po úspěšném konkurzu členkou operního sboru divadla J. K.Tyla v Plzni, s nímž navštívila některé evropské metropole a i vzdálené Japonsko.

            Nyní je členkou opery Jihočeského divadla, s nímž každoročně vystupuje nejen v divadle, ale i na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Několik let působila i v souboru Dyškanti s kterým nahrála několik CD, vystupovala na mnoha koncertech, v televizních i rozhlasových přenosech.             Krátce působila i v základní škole Borovany jako pedagog Hudební výchovy na druhém stupni. Má dva syny a tři vnuky.

„Má práce je mým koníčkem už přes 30 let. Nikdy bych neměnila. 

 

Kateřina Borovková

Narodila se v roce 1989 a s nástupem do 1. třídy se začala věnovat hře na sopránovou zobcovou flétnu, později pokračovala ve studiu na ZUŠ B. Jeremiáše, kde si přibrala ještě altovou zobcovou flétnu. Od malička se však chtěla stát saxofonistkou, bohužel to nešlo tak hladce, jak si představovala. Před studiem hry na saxofon byl doporučen jako příbuzný plátkový nástroj klarinet, a proto se na rady učitele začala učit hrát na klarinet na ZUŠ Piaristické náměstí v Českých Budějovicích. Saxofon zatím zůstal jen snem. Mezitím byla v roce 2004 přijata na Konzervatoř v Českých Budějovicích do třídy MgA. Zdenka Zavičáka ke studiu hry na klarinet. Zde se konečně splnil její dávný sen o hře na altový saxofon, ale už jen jako rozšíření ke klarinetu, protože bohužel pro saxofon, se jejím ,,miláčkem“ stal a stále je klarinet. Po absolutoriu na konzervatoři se rozhodla pro studium na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni, kde si vybrala obor Hudba se zaměřením na vzdělávání, které dokončila bakalářským titulem v roce 2015.

Je také dlouholetou členkou souboru Cantus Firmus, který se zaměřuje na evropskou duchovní a společenskou hudbu z období renesance a raného baroka. Vystupuje s komorním orchestrem Collegium Musicum Budvicense pod vedením Karla Ochozky. Účastnila se několika mezinárodních klarinetových kurzů u renomovaných jmen jako Ludmila Peterková, Florent Charpentier, Franck Amet, Milan Polák, Jan Mach, Michel Raison, Karel Dohnal, Sylvie Hue, Igor Františák a dalších. Od roku 2014 s krátkou pauzou kvůli rodičovským povinnostem působí na ZUŠ Borovany, dále pak ZUŠ Trhové Sviny a Nové Hrady. Stále se také vzdělává formou kurzů ve výuce hry na zobcovou flétnu a klarinet (např. u Martiny Komínkové, Jitky Konečné či Zuzany Kolářové).

Fulltext

Interaktivní tabule-Ledenice

IntTab2021LogoJcK.png 

Projekt školy

Šablony I

Publicita Šablony I_ZŠ, ZUŠ a MŠ Ledenice.pdf

Šablony III

Publicita_Šablony III_V80_ZŠ, ZUŠ a MŠ Ledenice.pdf

Realizace aktivit vedoucích k integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

www.projekt-misa.cz
sluníčko[1].jpg