Bronz.png
Drobečková navigace

Úvod > Historie

Historie

Ledenice jsou městys ležící v mírně zvlněné krajině na okraji rozlehlé Třeboňské pánve. Není tu tolik pamětihodností jako ve větších, starších a turisticky atraktivnějších městech. Své dávné historické kořeny tu má hlavně truhlářské řemeslo. Zdejší truhláři vždy vynikali široko daleko svou zručností. Také škola tu má po celou dobu své existence pevné místo a neustále tvoří nedílnou součást života této obce.

Počátky vyučování v Ledenicích spadají do konce 17. století. Tehdy stála na náměstí dřevěná škola. Na konci 18. století přestala vyhovovat a na stejném místě byla postavena nová již zděná přízemní budova. Roku 1858 došlo k její demolici pro špatný stav a na stejném místě vyrostla úplně nová patrová budova. V roce 1925 bylo přistavěno druhé patro a upraveny interiéry. Další úprava budovy nastala v létech 1968 - 70 ( vodovod do tříd, ústřední vytápění, sociální zařízení ) a potom v roce 1992 – 94 ( nová střecha, výměna oken, izolace proti vlhkosti, nová fasáda ). Z kapacitních důvodů byla v roce 1987 dokončena výstavba druhé školní budovy s pěti učebnami. V roce 1972 byla otevřena nová dvoutřídní mateřská škola a v roce 1995 založena Základní umělecká škola Ledenice. 1. ledna 1996 vznikl právní subjekt, který sloučil tato školská zařízení v katastru obce Ledenice do jedné příspěvkové organizace a pod jedno ředitelství:

Základní škola

Základní umělecká škola

Mateřská škola

Školní družina

Školní jídelna

Škola nyní provozuje svou činnost ve čtyřech samostatných budovách v Ledenicích. Všechny školní budovy jsou v dobrém technickém stavu a je o ně ve spolupráci se zřizovatelem velmi dobře pečováno.


 

 

 

 

Fulltext

Interaktivní tabule-Ledenice

IntTab2021LogoJcK.png 

Projekt školy

Šablony I

Publicita Šablony I_ZŠ, ZUŠ a MŠ Ledenice.pdf

Šablony III

Publicita_Šablony III_V80_ZŠ, ZUŠ a MŠ Ledenice.pdf

Realizace aktivit vedoucích k integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

www.projekt-misa.cz
sluníčko[1].jpg